Bölümümüzü Yeni Kazanan Öğrencilerimizin Dikkatine!

Değerli Öğrencilerimiz,

Karatekin Üniversitesi Tarih Bölümüne hoş geldiniz.

Uzun bir sınav ve tercih süreci sonrasında bölümümüzü kazanmış olmanızdan mutluluk duyuyoruz.

Sizlere bazı hususları aktararak kafanızdaki soru işaretlerini gidermeyi umuyoruz. Lütfen aşağıdaki bilgileri dikkatlice okuyunuz.

Ders kayıtları başlamadan önce her sınıf için bir Akademik Danışman görevlendirmesi yapılacaktır. İlgili Akademik Danışmanlarınızın görevlendirmesi yapıldığında Akademik Danışmanlar sayfasında danışmanınızın ismini ve iletişim bilgilerini görebileceksiniz.

Akademik Takvimde yer alan ders kayıt tarihlerinde Akademik Danışmanınız sizlerle iletişime geçerek ders kaydını nasıl yapacağınıza dair bilgilendirme yapacaktır. Ayrıca siz de merak ettiğiniz konularda kendileri ile e-posta aracılığıyla iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz.

Öğrenci Harçları Akademik Takvimde belirtilen Ders Kayıt Tarihleri aralığında yatırılmaktadır. Harçlar ile ilgili ayrıntılı bilgiler için Öğrenci İşleri Dairesi Başkanlığı web sitesine bakabilir ve ilgili birim ile iletişime geçebilirsiniz.

Dersler Akademik Takvimde belirtildiği üzere 3 Ekim 2022 tarihinde başlayacaktır. Dersler ilk haftadan itibaren işlenmeye başlanacak olup devamsızlıktan kalmamak için yüzde 70 oranında derslere devam etmeniz gerekmektedir. Bu nedenle derslere devam edilmesi önem arz etmektedir.

Bölümümüz tarafından kurulmuş resmi herhangi bir Whatsapp, Telegram, Facebook vb. sosyal medya grupları bulunmamaktadır. Bu nedenle tüm duyurular bölümümüz web sitesinden duyurulacaktır. Gelişmelerden haberdar olmak için ara sıra web sitemizi kontrol etmeniz yararınıza olacaktır.

Daha fazla bilgi için web sitemizde bulunan Sık Sorulan Sorular bölümünü ziyaret edebilirsiniz.


Başarılı ve mutlu bir eğitim hayatı dileğiyle.

Yayınlanma Tarihi: 06 Eylül 2022 Salı
Güncelleme Tarihi: 25 Eylül 2022 Pazar